Komunikujeme viacerými jazykmi:


Pobočka Hlohovec

  • +421 918 828 726
  • info@tmlg.eu
  • Pon - Pia: 07:00 - 15:00
  • M.R.Štefánika 27, 92001 Hlohovec

Pobočka Děčín

  • +421 948 699 352
  • info@tmlg.eu
  • Pon - Pia: 07:00 - 16:00
  • Labská 694/21, 405 02 Děčín
Mohlo by vás zaujímať

Otázky / odpovede

Naši zamestnanci sú vyplácaný vždy ku koncu mesiaca, a je jedno či sú doma alebo na lodi. To znamená že ak, má lodník turnus, napr. 4/4, teda 4 týždne doma a 4 týždne na lodi, napr. január na lodi a február doma, tak výplata mu príde samozrejme aj vo februári, keď je doma. A samozrejme živnostníkov a brigádnikov vyplácame okamžite po ukončení práce.

Minimálny predpoklad k tomu aby ste mohol ísť na loď, či už nákladnú alebo výletnú ( do nautickej časti posádky ), je služobná lodnícka knižka. Túto knižku získate na dopravnom úrad , buď v Bratislave alebo v Komárne ( a samozrejme aj v ich štátoch , či už v ČR v Prahe , Přerove alebo v Ďěčíne , alebo v DE , napr. v Regensburgu alebo v Dráždanoch ) http://plavba.nsat.sk/2014/07/24/oznam-o-vydavani-sluzobnych-lodnickych-kniziek/

Ak túto knižku budete mať, môžete začať pracovať na lodi v pozícii pomocný lodník a postupne získavať prax a odplávané dni potrebné na získanie vyššej funkcie – hodnosti.

Je to individuálne, záleží od toho ako sa budete snažiť, koľko budete v priebehu roka, resp. rokov na lodi a najmä ako rýchlo sa naučíte kormidlovať. Pretože kapitánsky patent, bez toho aby ste vedeli reálne loď riadiť, je len bezcenný kus papiera. Preto si treba za kormidlo sadnúť vždy keď je to možné. Ak toto všetko splníte tak plnohodnotným kapitánom viete byť cca. po 7-mich rokoch.

Tým že sme už teraz pomerne veľká firma a stále rastieme, máme zavedené určité procesy a postupy. Prvý krok je registrácia, po ktorej budete zaradený do našej internej databázy. Ďalší krok je osobný alebo video pohovor. A posledný krok je vyhľadanie vhodnej lode pre Vás. Celý tento proces zvyčajne trvá len zopár dní.

Najčastejší turnus u nás je 2/2, teda dva týždne doma a dva na lodi. Tento turnus je najvyhľadávanejší najmä zo strany našich zamestnancov, ale je to individuálne. Samozrejme máme v ponuke aj lode na ktorých je turnus 3/3, alebo 4/4, dokonca aj také, na ktorých môže byť lodník celý rok, prípadne ,tzv. párové lode, kde vyslovene dávame len manželský pár. Takže, áno je to individuálne a vždy záleží od konkrétnej ponuky. Ale možností je veľa.

Samozrejme, v portfóliu našich ponúk máme aj veľké množstvo brigád. Na týždennej báze uverejňujeme na našom webe alebo fb, aktuálne pracovné ponuky.

Práca na lodi má veľa výhod,  ale azda najväčšou výhodou je to že ak máte, napr. turnus 2/2, tak si odpracujete dva týždne a zvyšne dva týždne z mesiaca máte voľno a peniaze Vám idú. Veľa ľudí si vybralo túto profesiu práve kvôli tomuto benefitu.

Skúsenosti, profesionalita, flexibilita, spoľahlivosť, stabilita. Toto je len niekoľko z vlastností ktorými sa dá charakterizovať Tmlg. Odkedy sme prišli na trh, zvýšil sa minimálne o 25% mesačný príjem agentúrnych zamestnancov.

Túto knižku získate na dopravnom úrad, buď v Bratislave alebo v Komárne ( a samozrejme aj v ich štátoch , či už v ČR v Prahe , Přerove alebo v Ďěčíne , alebo v DE , napr. v Regensburgu alebo v Dráždanoch ) http://plavba.nsat.sk/2014/07/24/oznam-o-vydavani-sluzobnych-lodnickych-kniziek/

Do 15.1.2022 Vám dopravný úrad vydá túto knižku, bez toho aby ste musel spĺňať nejaké špeciálne podmienky. Ale od 15.1.2022 sa bude vyžadovať pre získanie služobnej lodníckej knižky, aby ste absolvovali základný STCW kurz.

Preto všetkým odporúčam urobiť si lodnícku knižku práve do tohoto dátumu, pretože už keď ju raz budete mať, tak Vám ju nikto nemôže zobrať, akurát od 15.2.2022 do 15.2.2032 si budete musieť túto knižku bezplatne vymeniť za novú, tzv. Univerzálnu.

neváhaj sa opýtať
Nejaká iná otázka?