Komunikujeme viacerými jazykmi:


Pobočka Hlohovec

  • +421 918 828 726
  • info@tmlg.eu
  • Pon - Pia: 07:00 - 15:00
  • M.R.Štefánika 27, 92001 Hlohovec

Pobočka Děčín

  • +421 948 699 352
  • info@tmlg.eu
  • Pon - Pia: 07:00 - 16:00
  • Labská 694/21, 405 02 Děčín
Súbory – dokumenty – formuláre

KORONA ONLINE

Pod týmto textom nájdete pdf súbory – dokumenty – formuláre, ktoré by sa Vám mohli zísť v dnešných ,,divokých,, časoch pri prechode cez hranice. Dali sme tam len tie ktoré už od nás reálne na hraniciach polícia pýtala a bez ktorých by našich chalanov-lodníkov nepustili.

DOKUMENTY/ FORMULÁRE NA STIAHNUTIE

Dokument / podmienky pre vstup do Nemecka

Nemecko od 14.2.2021 výrazne sprísnilo podmienky vstupu do Krajiny, tento krát už aj pre tranzit a prepravu. Preto ak sa chystáte v najbližšej dobe do Nemecka, tak k dokumentom ktoré ste mali pri sebe doteraz, pribudne ešte tento “Bescheinigung über das Vorliegen eines positiven oder negativen Antigentests zum Nachweis des SARS-CoV-2 Virus”.
Tento dokument si môžete pokojne vypísať priamo vo Vašom PC a následne len vytlačiť.

Odporúčam to robiť tak, že k tomuto dokumentu pripnete aj originál PCR alebo antigénového testu zo Slovenska, Čiech alebo inej krajiny. Ale pozor, tento test nemôže byť starý viac ako 48h .

A aby toho nebolo málo, musíte sa ešte nahlásiť na webe online registrácie: https://www.einreiseanmeldung.de/?fbclid=IwAR0omw59_aeTqrwfmeZrLe8wTIDSU2EmjXak7386n_0jjfRC0kB5Hhd-3Io#/

Nech už to máme za sebou.
S pozdravom TMLG / Tomáš .

Univerzálne tlačivá

Tu nájdete v piatich jazykoch formulár-tlačivo pre Vás, ktoré Vám ale musí vyplniť majiteľ, resp. kapitán lode na ktorej plávate. Dokument je robený tak že sa po jeho otvorení dajú vypisovať jednotlivé políčka priamo v pc a potom sa to už len celé vypísané vytlačí.

Osvedčenie pre pracovníkov medzinárodnej dopravy

Toto tlačivo určite pri sebe majte, pre istotu v oboch jazykoch. Toto tlačivo je zatiaľ na hraniciach, teda aspoň podľa našich doterajších skúseností najžiadanejšie. Asi preto že tam je vlajku EU a vyzerá to oficiálne, neviem.

Čestne prehlásenie o tranzite

Bude fajn keď si toto prehlásenie vyplníte, podpíšete a budete ho mať pri sebe pri prechode cez Českú Republiky. Ale aj tak budete potrebovať k tomuto ešte jedno tlačivo a to ,,nótu o tranzite,, cez Českú Republiku. Pre túto nótu treba kontaktovať príslušné veľvyslanectvo SR v krajine z ktorej chcete ísť cez ČR + Slovenské veľvyslanectvo v Prahe.
Kontakt: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Prahe
Pelléova 12, 160 00, Praha 6, Česko
Tel.: +420 233113051
Fax: +420 233113054
Mobil: +420 607646573 (pohotovostný mobil v mimopracovnom čase)
Email: emb.prague@mzv.sk
,, Slovenskému občanovi bude umožnený tranzit územím ČR za predpokladu, že sa pri vstupe na územie ČR preukáže nótou Veľvyslanectva SR v Prahe. Za týmto účelom je potrebné, aby žiadateľ o návrat do SR tranzitom cez územie ČR požiadal minimálne 48 hodín pred plánovanou cestou príslušné veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod, o vystavenie uvedenej nóty. Každá prepravovaná osoba je povinná predložiť samostatnú nótu vystavenú na jej meno.V prípade tranzitu osobným motorovým vozidlom žiadateľ k žiadosti o vystavenie nóty zašle príslušnému veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod nasledovné údaje: meno a priezvisko, dátum narodenia a číslo cestovného dokladu, dátum a miesto a presný čas vstupu a výstupu do/z ČR, evidenčné číslo vozidla a plánovanú trasu cez územie ČR po hranicu so SR. Údaje je potrebné zaslať samostatne pre každú prepravovanú osobu.,,

PROTOKOL

Toto tlačivo si pre istotu vypíšte, vytlačte a zoberte zo sebou tiež. Je to to tlačivo vydané rýnskou komisiou, pre lodné posádky na Rýne.

Osvedčenie o odbornej plavbe plavidla vnútrozemskej vodnej dopravy, ktoré sa predkladá orgánom dohľadu

Potvrdenie od zamestnávateľa pre pracovníkov s kritickou infraštruktúrou alebo vo všeobecných službách

Potvrdenie pre cezhraničných pracovníkov o výkone zamestnania

Aby toho nebolo málo, tak okrem už spomínaných tlačív – formulárov -dokumentov, by som Vám odporúčal mať pri sebe lodnú knižku, resp. kapitánsky patent , zmluvu od zamestnávateľa ak ste na TPP alebo živnostenský list a zmluvu o spolupráci ak ste SZČO a pokiaľ máte ZŤP preukaz majte pri sebe aj ten , mohol by sa Vám hodiť.

Pre firmy
Ak hľadáte kvalifikovaný a správne motivovaný personál pre Vaše lode, ste na správnom mieste.
Chcem vedieť viac
Pre záujemcov o prácu
Záujemcom o prácu ponúkame kompletný servis ...
Chcem vedieť viac

Najnovšie články